ЗМІСТ:100 тем

- ЩЕ РАЗ ПРО БРЕСТСЬКУ ФОРТЕЦЮ >БИТИ НАПОЛЕОНА >БІЛОПОЛЬСЬКИЙ ПОСПІХ 1920 РОКУ >БОЇ В ПІВНІЧНІЙ АФРИЦІ МОВОЮ ЦИФР >БРОНЕТАНКОВА СТАТИСТИКА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ >БТТ АНТИГІТЛЕРІВСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ >БТТ ГІТЛЕРІВСЬКОЇ ВІСІ >БУЛИ НЕ ГОТОВИМИ ДО ВІЙНИ? >БУТИ ВІЙНІ >БУТИ ПО ЦЬОМУ! >ВЕЛИКІ ПРО ВСЕ І НІ ПРО ЩО >ВИДАТНІ ЛЮДИ І СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ >ВИКРУТАСИ ІСТОРІЇ >ВИТОКИ ЧЕРВОНОГО ТЕРОРУ >ВОЄННА АВІАЦІЯ У ЦИФРАХ >ВОЄННИЙ ПОБУТ ТА БУТТЯ >ВОРОГ У ВОРІТ >ВТРАТИ ФАШИСТІВ ДО НАПАДУ НА СРСР >ГЕОПОЛІТИКА ДОГОРИ НОГАМИ >ГРОШОВО-ПРОДУКТОВА СОБІВАРТІСТЬ ЖИТТЯ >ДО НЕПРИСТОЙНОСТІ ДИВАЦЬКА ВІЙНА >ДО ПОРИ МОВЧАЗНА СМЕРТЬ >ДОБРОВІЛЬНО-ПРИМУСОВА ДОПОМОГА ФАШИЗМУ >ДОПОМОГА СРСР ФАШИСТСЬКІЙ НІМЕЧЧИНІ >ДРУГИЙ ФРОНТ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ >ЕКОНОМІКА НІМЕЧЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА ПІД ЧАС 2СВ >ЕТИКЕТОМ ПО СТОЛУ >З НЕДОЗРІЛОГО >ЗА ВЗЯТТЯ БЕРЛІНУ >ІСПАНСЬКА ПРЕЛЮДІЯ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ >ІСТЕРІЯ НЕЛЮДЯНОСТІ >КАТАСТРОФА ЧЕТВЕРТОГО ФЛОТУ СВІТУ >КИТАЙСЬКИЙ NO PASARAN >КОМУ ВІРИТИ АБО ПРАВДА ПРО АФГАНІСТАН >КРИМСЬКА ЕПОПЕЯ 1855-56 РОКІВ >КУРСЬКА БИТВА БЕЗ ІДЕОЛОГІЧНОГО ЛУШПИННЯ ("РУМ’ЯНЦЕВ-КУТУЗОВ") >КУРСЬКА БИТВА БЕЗ ІДЕОЛОГІЧНОГО ЛУШПИННЯ ("ЦИТАДЕЛЬ") >ЛЕНД-ЛІЗ БЕЗ КУПЮР >ЛЕНІН-ПОРТРЕТ БЕЗ РЕТУШІ >ЛИЦАРСТВО НЕ ВІД СВІТУ ЦЬОГО >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО АВІАЦІЮ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО БРОНЕТАНКОВУ ТЕХНІКУ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО НАДВОДНИЙ ФЛОТ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО ПІДВОДНИЙ ФЛОТ >МАЛОЗГАДУВАНЕ ПРО ХОЛОДНУ ЗБРОЮ >МАРШАЛ-МАРОДЕР ЖУКОВ >МИСТЕЦТВУ-БУТИ! >НАЦІОНАЛЬНИЙ СКЛАД ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ В СРСР >НЕ ВЕЛИКІ ДИВАКУВАТОСТІ ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ >НЕ ВІР ОЧАМ СВОЇМ >НЕВИПРАВДАНА ВОЄННА ЖОРСТОКІСТЬ >НЕВІДОМА АРТИЛЕРІЯ >НЕВІДОМЕ ПРО ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ >НЕВІЛЬНИЧА ПРАВДА >НЕЗРУЧНА ІСТОРІЯ >НЕСКОРЕНА ПОЛЬЩА >НІМЕЦЬКИЙ ПОЛОН І ПРИМУСОВА ПРАЦЯ >НКВС ПЕРЕД ОБЛИЧЧЯМ ЦИФР >ОБЕРЕЖНО ДЕЗІНФОРМАЦІЯ >ОСОБЛИВА СПАРТА >ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ КУХОНЬ >ПАРАДОКСАЛЬНО АЛЕ ФАКТ >ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧИ ПЕРЕМІШУВАННЯ? >ПЕРШІЙ СВІТОВІЙ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ >ПІСЛЯ БОРОДИНСЬКОГО ПОБОЇЩА >ПО СМЕРТІ БЕЗ СПОКОЮ ТА ПОВАГИ >ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ СОЮЗНИЦЬКИХ БОМБАРДУВАНЬ >ПОЛОН І ВСЕ ЩО ЙОГО СТОСУЄТЬСЯ >ПОЛТАВСЬКА БАТАЛІЯ БЕЗ УПЕРЕДЖЕНОСТІ >ПРИХОВАНЕ РАБСТВО В СРСР >ПРО ФОРМУ СПОРЯДЖЕННЯ НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ >ПРО ЩО НЕ ПРИЙНЯТО ГОВОРИТИ АБО ЛІЦЕНЗІЙНИЙ КРАДІЖ >РЯТІВНІ КРИЛА ЛЮФТВАФФЕ >СТАЛІН-ЦЕ ЛЕНІН СЬОГОДНІ >СТИМУЛИ ВОЮВАТИ КРАЩЕ >СТРАТЕГІЯ ВИПАЛЕНОЇ ЗЕМЛІ >СТРАТИТИ НЕ МОЖНА ПОМИЛУВАТИ >СТРІЛЕЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ >ТАНКОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ ПІД ПРОХОРІВКОЮ >ТЕЛЕВІЗІЙНІ ШТАМПИ ПРО ВЕЛИКУ ВІТЧИЗНЯНУ ВІЙНУ >ТРОФЕЙНЕ ОЗБРОЄННЯ НА СЛУЖБІ РККА ТА ВЕРМАХТУ >ТЯГЛОВА СИЛА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ >У ЖОРНАХ НКВС >УЧАСТЬ ІНОЗЕМЦІВ У ВІЙСЬКАХ ГІТЛЕРА >ФАШИСТСЬКА ДОПОМОГА СРСР >ФАШИСТСЬКИЙ ЛЕНД-ЛІЗ >ФІНСЬКА ЗИМОВА ВІЙНА >ХАЛХИН-ГОЛ ТА ХАСАН У ЦИФРАХ >ХІМІЯ ВІД ДИЯВОЛА >ХТО ВОЮВАВ ЗА АНГЛІЮ >ХТО КОГО КОПІЮВАВ? >ХТО ХОВАЄТЬСЯ ЗА ПСЕВДОНІМОМ >ЦЕРКВИ В СРСР >ЦІКАВЕ З СВІТУ ЇЖІ ТА НАПОЇВ >ЦІНА ПЕРЕМОГ-ПОРАЗОК У 2СВ >ЧОРНІ МІТКИ НЕЛЮДЯНОСТІ >ШОУ ЯЧМІННИХ ЛЮДЕЙ >ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ДИСЦИПЛІНАРНИЙ БАТАЛЬЙОН >ЩО НЕ ТАК З ЛЬОДОВИМ ПОБОЇЩЕМ?

ОКУПОВАНИМ ЖІНКАМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ

Нова інформація позначається червоним, але не обов'язково знаходиться на початку теми

Жіноча доля у будь-якій війні - самий протиприродній стан, до якого додумалося людство

- "Уявіть собі людину, яка проходить з боями від Сталінграду до Белграда - тисячі кілометрів своєю спустошеною землею, бачачи загибель товаришів і самих близьких людей! ... І що страхітливого у тому, якщо він попустує з жінкою після таких жахів? - Сталін, 11.04.45р

- згідно даним англійського історика Р.Корнеліуса, у одному тільки Берліні було зґвалтовано 20-100 тис. німецьких жінок (Прим.4*)
- на основі аналізу даних архівів та спираючись на відомості, повідомлені у 1945р баварськими священиками, наприкінці 2СВ тільки солдати США зґвалтували 190 тис. німкень (Прим.3*)
- австралійці з складу англійських військ у 1940р, після розгрому італійських військ під Беда-Фом у Північній Африці, безкарно, через страх англійського командування перед можливим заколотом австралійських частин, масово гвалтували жінок з числа італійських поселенців (Прим.32*)
- британський журналіст Олександр Берт, фронтовий кореспондент однієї з американських газет, почув від одного руського майора: "Зближення з жінками відбувалося звичайно дуже просто. Нашим солдатам було достатньо сказати "Фрау, ком, і вона уже знала, що він хоче від неї". Будемо відверті. Після майже чотирьох років війни солдати Червоної армії цілковито зголодніли у цьому відношенні. ... Але мародерство і зґвалтування у великому масштабі почалися тільки тоді, коли наші солдати ступили на територію Німеччини. Вони так зголодніли у сексуальному плані, що часто приставали до жінок у віці шістдесяти, сімдесяти та навіть вісімдесяти років - для багатьох бабусь не таки вже і неприємний сюрприз. Але я вимушений погодитися з тим, що все це було просто мерзенно. Дурна слава йшла особливо за казачі та середньоазійські частини!" (Прим.18*)
- з щоденника загиблого у квітні 1945р радянського офіцера-артилериста Ю.Успенського: "Вчора увечері солдати дивізії розповідали мені про деякі речі, які ніяк неможливо схвалити. В домі, де знаходився штаб дивізії, вночі були розміщені евакуйовані жінки та діти. Туди стали один за одним приходити п’яні солдати. Вони вибирали собі жінок, відводили їх у бік та гвалтували. На кожну жінку доводилося по кілька чоловіків. Солдати розповідали, що були зґвалтовані і зовсім юні дівчатка, яким було 13-15 років." (Прим.18*)
- понад 30 тис. французьких жінок зазнали привселюдних знущань за близькі стосунки з німцями у період окупації Франції у 2СВ: їм голили голову, голе тіло розмальовували свастиками або випалювали тавро на чолі. У деяких випадках їх просто вбивали без суду або засуджували до перебування у в’язниці на термін від 6 місяців до одного року з подальшою поразкою на один рік у правах. Біля 200 тис. дітей, які народилися від кохання з німцями, було заборонено називати німецькими іменами та навчати німецької мови, а багато з цих дітей були назавжди віддані матерями до дитячих будинків або забрані від матерів, які покінчили життя самогубством
- у Норвегії понад 15 тис. жінок були викриті у близьких стосунках з німцями і 5 тис. з них, які народили дітей від німців, відсиділи 1,5 роки у в’язниці. Всі, без винятку, діти від норвежок та німців періоду німецької окупації були оголошені неповноцінними і примусово забрані до будинків для божевільних, де перебували до 60-х років включно, а потім ще довгі роки вважалися у норвезькому суспільстві "нацистською ікрою" і "недоумками"
- за сучасними німецькими оцінками, основаними на даних медичних установ і моргів Берліна, тільки в столиці Рейху було зґвалтовано орієнтовно 200 тис. жінок (більшість з вагітних звернулися до клінік по аборт), і біля 10 тис. з них були вбити червоноармійцями чи наклали на себе руки. Для всієї Східної Німеччини, включаючи території, передані Польщі та СРСР, ця цифра піднімається до 2 млн. зґвалтованих та до 100 тис. вбитих. Ця оцінка, єдина на сьогодні, звичайно, не претендує на абсолютну точність, може як істотно завищувати, так і занижувати число жертв насилля, при тому, що по гарячим слідам число вбитих і зґвалтованих мирних жителів ніхто не рахував. В різних регіонах Німеччини, що опинилися під радянською окупацією, число зґвалтованих і вбитих могло бути різним та і точність наведених оцінок, що у значній мірі базуються на свідченнях свідків, не надто висока. Проте все-таки не підлягає сумніву, що число зґвалтованих вимірялося сотнями тисяч чи мільйонами, а число вбитих – десятками чи сотнями тисяч
- у 2011р у Німеччині видана перша книга, присвячена сексуальному насиллю, яке здійснювали військовослужбовці Радянської армії в окупованому в часи 2СВ Берліні. Автор книги, 80-річна Габріела Кепп, порушила багаторічне табу на публікацію подібної інформації і не злякалася поставити на обкладинці книги, яка називається "Чому у мене не було сексу", своє справжнє ім’я. За її словами, фраза "Фрау, ком" ("Жінка, пройдемось"), яку промовляли радянські солдати, була дуже страшною для німкень того часу. Епідемія масового насилля поширювалася настільки широко, що Ватикан проголосив готовність дозволити аборти деяким з жертв. За даними експертів, у середньому кожна з жертв, вік якої коливався від 9 до 90 років, була зґвалтована 12 разів - у 1945р в Берліні перебувало біля 5 млн. радянських солдат. Для багатьох жінок у віці від 80-ти до 90 років цей акт насилля став смертельним. До виходу книги Кепп найбільш повним дослідженням звірств радянських солдат на окупованих територіях вважалася книга Остіна Аппа "Ґвалтування жінок завойованої Європи".

ПРИМІТКИ:
(Прим.1*) - Х.Гарсия "Бронетанковые операции 2МВ"
(Прим.2*) - П.Гастони "Битва за Берлин. Воспоминания очевидцев. 1944-45"
(Прим.3*) - М.Гебхарт "Когда пришли солдаты. Изнасилование немецких женщин в конце Второй мировой войны"
(Прим.4*) - Р.Корнелиус "Последняя битва. Штурм Берлина глазами очевидцев"