ЗМІСТ:100 тем

- ЩЕ РАЗ ПРО БРЕСТСЬКУ ФОРТЕЦЮ >БИТИ НАПОЛЕОНА >БІЛОПОЛЬСЬКИЙ ПОСПІХ 1920 РОКУ >БОЇ В ПІВНІЧНІЙ АФРИЦІ МОВОЮ ЦИФР >БРОНЕТАНКОВА СТАТИСТИКА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ >БТТ АНТИГІТЛЕРІВСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ >БТТ ГІТЛЕРІВСЬКОЇ ВІСІ >БУЛИ НЕ ГОТОВИМИ ДО ВІЙНИ? >БУТИ ВІЙНІ >БУТИ ПО ЦЬОМУ! >ВЕЛИКІ ПРО ВСЕ І НІ ПРО ЩО >ВИДАТНІ ЛЮДИ І СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ >ВИКРУТАСИ ІСТОРІЇ >ВИТОКИ ЧЕРВОНОГО ТЕРОРУ >ВОЄННА АВІАЦІЯ У ЦИФРАХ >ВОЄННИЙ ПОБУТ ТА БУТТЯ >ВОРОГ У ВОРІТ >ВТРАТИ ФАШИСТІВ ДО НАПАДУ НА СРСР >ГЕОПОЛІТИКА ДОГОРИ НОГАМИ >ГРОШОВО-ПРОДУКТОВА СОБІВАРТІСТЬ ЖИТТЯ >ДО НЕПРИСТОЙНОСТІ ДИВАЦЬКА ВІЙНА >ДО ПОРИ МОВЧАЗНА СМЕРТЬ >ДОБРОВІЛЬНО-ПРИМУСОВА ДОПОМОГА ФАШИЗМУ >ДОПОМОГА СРСР ФАШИСТСЬКІЙ НІМЕЧЧИНІ >ДРУГИЙ ФРОНТ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ >ЕКОНОМІКА НІМЕЧЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА ПІД ЧАС 2СВ >ЕТИКЕТОМ ПО СТОЛУ >З НЕДОЗРІЛОГО >ЗА ВЗЯТТЯ БЕРЛІНУ >ІСПАНСЬКА ПРЕЛЮДІЯ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ >ІСТЕРІЯ НЕЛЮДЯНОСТІ >КАТАСТРОФА ЧЕТВЕРТОГО ФЛОТУ СВІТУ >КИТАЙСЬКИЙ NO PASARAN >КОМУ ВІРИТИ АБО ПРАВДА ПРО АФГАНІСТАН >КРИМСЬКА ЕПОПЕЯ 1855-56 РОКІВ >КУРСЬКА БИТВА БЕЗ ІДЕОЛОГІЧНОГО ЛУШПИННЯ ("РУМ’ЯНЦЕВ-КУТУЗОВ") >КУРСЬКА БИТВА БЕЗ ІДЕОЛОГІЧНОГО ЛУШПИННЯ ("ЦИТАДЕЛЬ") >ЛЕНД-ЛІЗ БЕЗ КУПЮР >ЛЕНІН-ПОРТРЕТ БЕЗ РЕТУШІ >ЛИЦАРСТВО НЕ ВІД СВІТУ ЦЬОГО >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО АВІАЦІЮ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО БРОНЕТАНКОВУ ТЕХНІКУ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО НАДВОДНИЙ ФЛОТ >МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО ПІДВОДНИЙ ФЛОТ >МАЛОЗГАДУВАНЕ ПРО ХОЛОДНУ ЗБРОЮ >МАРШАЛ-МАРОДЕР ЖУКОВ >МИСТЕЦТВУ-БУТИ! >НАЦІОНАЛЬНИЙ СКЛАД ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ В СРСР >НЕ ВЕЛИКІ ДИВАКУВАТОСТІ ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ >НЕ ВІР ОЧАМ СВОЇМ >НЕВИПРАВДАНА ВОЄННА ЖОРСТОКІСТЬ >НЕВІДОМА АРТИЛЕРІЯ >НЕВІДОМЕ ПРО ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ >НЕВІЛЬНИЧА ПРАВДА >НЕЗРУЧНА ІСТОРІЯ >НЕСКОРЕНА ПОЛЬЩА >НІМЕЦЬКИЙ ПОЛОН І ПРИМУСОВА ПРАЦЯ >НКВС ПЕРЕД ОБЛИЧЧЯМ ЦИФР >ОБЕРЕЖНО ДЕЗІНФОРМАЦІЯ >ОСОБЛИВА СПАРТА >ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ КУХОНЬ >ПАРАДОКСАЛЬНО АЛЕ ФАКТ >ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧИ ПЕРЕМІШУВАННЯ? >ПЕРШІЙ СВІТОВІЙ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ >ПІСЛЯ БОРОДИНСЬКОГО ПОБОЇЩА >ПО СМЕРТІ БЕЗ СПОКОЮ ТА ПОВАГИ >ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ СОЮЗНИЦЬКИХ БОМБАРДУВАНЬ >ПОЛОН І ВСЕ ЩО ЙОГО СТОСУЄТЬСЯ >ПОЛТАВСЬКА БАТАЛІЯ БЕЗ УПЕРЕДЖЕНОСТІ >ПРИХОВАНЕ РАБСТВО В СРСР >ПРО ФОРМУ СПОРЯДЖЕННЯ НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ >ПРО ЩО НЕ ПРИЙНЯТО ГОВОРИТИ АБО ЛІЦЕНЗІЙНИЙ КРАДІЖ >РЯТІВНІ КРИЛА ЛЮФТВАФФЕ >СТАЛІН-ЦЕ ЛЕНІН СЬОГОДНІ >СТИМУЛИ ВОЮВАТИ КРАЩЕ >СТРАТЕГІЯ ВИПАЛЕНОЇ ЗЕМЛІ >СТРАТИТИ НЕ МОЖНА ПОМИЛУВАТИ >СТРІЛЕЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ >ТАНКОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ ПІД ПРОХОРІВКОЮ >ТЕЛЕВІЗІЙНІ ШТАМПИ ПРО ВЕЛИКУ ВІТЧИЗНЯНУ ВІЙНУ >ТРОФЕЙНЕ ОЗБРОЄННЯ НА СЛУЖБІ РККА ТА ВЕРМАХТУ >ТЯГЛОВА СИЛА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ >У ЖОРНАХ НКВС >УЧАСТЬ ІНОЗЕМЦІВ У ВІЙСЬКАХ ГІТЛЕРА >ФАШИСТСЬКА ДОПОМОГА СРСР >ФАШИСТСЬКИЙ ЛЕНД-ЛІЗ >ФІНСЬКА ЗИМОВА ВІЙНА >ХАЛХИН-ГОЛ ТА ХАСАН У ЦИФРАХ >ХІМІЯ ВІД ДИЯВОЛА >ХТО ВОЮВАВ ЗА АНГЛІЮ >ХТО КОГО КОПІЮВАВ? >ХТО ХОВАЄТЬСЯ ЗА ПСЕВДОНІМОМ >ЦЕРКВИ В СРСР >ЦІКАВЕ З СВІТУ ЇЖІ ТА НАПОЇВ >ЦІНА ПЕРЕМОГ-ПОРАЗОК У 2СВ >ЧОРНІ МІТКИ НЕЛЮДЯНОСТІ >ШОУ ЯЧМІННИХ ЛЮДЕЙ >ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ДИСЦИПЛІНАРНИЙ БАТАЛЬЙОН >ЩО НЕ ТАК З ЛЬОДОВИМ ПОБОЇЩЕМ?

ЗА ЩО?

Шановні Читачі цього блогу!

Я лишень порадію, якщо ви будете копіювати та вільно використовувати надану мною інформацію. Посилання при цьому на мій блог принципово не обов'язкові, але мені буде по-людські приємно, якщо про нього дізнається якомога більша кількість читачів - Муляр Юрій

"...тому що від великих мудрощів багато смутку; і хто примножує пізнання, примножує скорботу" - цар Соломон (Екклезіаст 1:17,18)

Добра, за принципом, цитата царя Соломона дуже влучно пояснює появу цього блогу. Це я до того, що дуже погано накопичувати в собі знання, які, до того ж через свій же надлишок, з часом мають майже обов’язкову властивість забуватися та перемішуватися і, як наслідок, суперечити самим собі. Та й громадити в собі знання, що можуть бути цікавими іншим, - мабуть, один з найгірших проявів егоїзму. Тому я і вирішив ділитися цікавим, а не забивати цім власну пам’ять, пам'ятаючи заразом і те, що таким чином припиняю "примножувати скорботу".

Все написане нижче вже не актуальне саме завдяки всім вам, але заради споминів я залишаю все, як є і тільки беру все у лапки.
"Я нікуди не зник: живий-здоровий і тільки в силу певних обставин відносно менше часу приділяю пошуку чогось нового. Поставленої мети, почасти, досяг - звільнився від накопиченої і почавшої заважати інформації, котру ви можете прочитати на сторінках "білих плям". Віднині тільки і тільки від вас в подальшому залежить повноцінне існування цього проекту. Або він невідомо ще який час буде непомітно чахнути чи все ж колись стане скільки не-будь помітним серед любителів копирсатися в історичному минулому. Немає нічого гірше відсутності в наш інформаційний вік зворотного зв'язку і саме це явище я спостерігаю вже довгий час. Відсутність коментарів може говорити, як про повне прийняття, так і про повну байдужість до запропонованої інформації - у будь-якому випадку це не смертельно для цього проекту, проте дуже наочно. Я принципово ніде не рекламував цей некомерційний ресурс і не збираюся цього робити й надалі, так як вважаю, що тільки завдяки "сарафанному радіо" - вашим посиланням таким же любителям цікавих історичних фактів можна виключити випадкових людей. З свого боку я гарантую появу нових тем і нової цікавої інформації. (05.02.2012)
"Вік живи, вік учись"! Це до того, що можна було і раніше створити "сторінку" в блогу і вписати в неї всю ту інформацію, що ще недавно я намагався невдало втиснути в заголовок блогу. Хоч знав про це, але тільки не тоді, коли потрібно."
Тепер до суті - все менше у Неті сайтів і блогів (про причини доводиться тільки здогадуватися), інформація на яких не збігається з загальноприйнятою-офіційною. Закінчився післяперебудовний час, коли не завжди "чистий" потік інформації дев'ятим валом обрушився на народи колишнього СРСР. Багато було "піни", але було і те, що дійсно дозволяло зазирнути за лаштунки історії. Все має свій розквіт і свій логічний кінець, так сталося і з неконтрольованим інформаційним сплеском. Пострадянський простір набрав сталих державницьких рис, а інформація стала контрольованою в угоду новим ідеологічним вимогам. Дуже прикро, що багато тієї інформації знову стало недосяжною і приходиться збирати її по крихтам, аби виставити на блог. Спочатку так хотілося мати побільше постійних читачів (фоловерів) та власний форум з коментарями, а потім прийшло усвідомлення, що і цей блог може бути стиха прикритий і треба просто радіти кожному дню його існування, що дає можливість його відвідувачам дізнаватися про щось нове для себе. На жаль, чим далі від тих чи інших історичних подій, тим важче (найчастіше просто неможливо) реконструювати їх - вже не зняти історично правдивий фільм про жодну з сучасних воєн, як і не дати правдиву оцінку тих чи інших історичних подій без певних ідеологічних спотворень. Моя задача проста - надати вам маловідому інформацію, а висновки нехай робить з неї кожний сам, в силу своїх особистих упереджень.

Хтось подумає, що вести цей блог - достатньо кропітка праця і здивується зворотному. Я спеціально не шукаю виставлену інформацію - просто у більшості книг вона завжди присутня, але в дуже малих кількостях і її достатньо лише, не лінуючись, взяти. Колись, в початковий період становлення цього блогу сподівався на дуже гарячу полеміку з читачами і неоднозначні коментарі з їхнього боку, а вийшло так, що блог щоденно читають багато (судячи по лічильнику відвідувань), проте чомусь майже ніхто не залишає свої "сліди" - зрозуміти неможливо.
Я не професіональний історик (взагалі не історик), більш того, я просто збирач цікавих фактів і цей блог - не більш, ніж хобі.

В теми постійно вносяться правки, якщо попередня інформація не знайшла підтвердження або вимагає уточнення.
Я не публічна людина і з деяких пір, принципово, більше не "існую" в соцмережах, так як банально не вистачає на них часу.

Якщо комусь буде цікаво - за межами основної роботи, що дає засоби до існування, пишу виключно коротку фантастику (випустив збірку новел "Адреналінові сутінки" українською мовою) в стилі, що чимось нагадує ранніх Р.Шеклі та Г.Гаррісона. Мої твори абсолютно нічим не пов'язані з матеріалами цього блогу, більше того - цей блог є, як це не парадоксально, успішною спробою періодично звільняти власну пам'ять і свідомість від фактів і образів, що знаходять своє відображення в темах блогу. У вільний час я являюсь ось вже дев'ять років гідом-фрілансером по м.Чернівці, фортецям Кам'янець-Подільський та Хотин. Про можна більш детально прочитати тут: www.tacitak.blogspot.com
Кілька несвоєчасних думок про історію: давно дійшов до висновку, що, якщо навіть очистити її зміст від усіляких чужорідних нашарувань, то все одно можна буде тільки здогадуватися про істинне зображення тих чи інших подій. По суті, будь-яка історична подія від початку описується з тієї чи іншої політичної, ідеологічної чи суспільної позиції протилежними сторонами і вже тому не може слугувати еталоном істини. Я, з свого боку, намагаюся безпристрасно дати лише загальну картину події на основі інформації від якомога більшої кількості її учасників. Чи зміг я уникнути суб'єктивності - вирішувати вам.

Примітка в тему: для жодної теми цього блогу ніколи не використовувалися, наразі не використовуються і ніколи не будуть використовуватися надалі жодні матеріали чисельних Вікіпедій. Причина не в тому, що я не довіряю авторам шанованих мною Вікіпедій - згідно моїх правил кожне повідомлення повинно бути підтверджено певним джерелом, а ці фізично неможливо застосувати до будь-якої з статей Вікіпедії, тому загальний перелік використаної у статті літератури мене зовсім не задовольняє
Мій блог не оминув помилок, а хто може похвалитися, що його витвір бездоганний? Інша справа, що в результаті постійного моніторингу помилки виявляються і усуваються. Декотрі з авторів, чиї роботи я використовую, можуть несвідомо помилятися чи, навпаки, свідомо дезінформувати читача і я також несу опосередковано за це моральну відповідальність, розміщуючи по незнанню подібну інформацію на сторінках цього проекту.

І наостанку: шукаю наступну інформацію у будь-якому вигляді:
- підземні летовища часів великої вітчизняної війни
- таємні німецькі ВБ на території СРСР у роки ВВВ, окрім Заполяр'я
- частини анархістів та троцкістів у республіканській Іспанії
- Прутський похід Петра-1
- транспортні воєнні тунелі під річками